مراقبت بعد از کاشت ناخن

15 نکته مراقبت پس از کاشت ناخن

15 نکته مراقبت پس از کاشت ناخن
آیا این پست ناخن برای شما مفید بود؟

15 نکته مراقبت پس از کاشت ناخن

تمیز کردن کاشت ناخن

ناخن کاشت شده را هر روز تمیز و چک کنید. با صرف چند دقیقه در روز و انجام کارهای زیر از عفونت و قارچ جلوگیری می کنید.

دست های خود را با آب و صابون بشورید و با استفاده از یک برس ناخن اطراف کاشت ناخن های خود را تمیز کنید.

چک کردن ناخن کاشته شده

در هنگام تمیز کاری ناخن ها آنها را بررسی و از سفت بودن آنها مطمئن شوید.

خشک کردن

دست و ناخن های خود را به طور کامل خشک کنید. رطوبت باعث قارچ ناخن و شل شدن کاشت ناخن و … میشود.

هوا گرفتن ناخن کاشت

اگر ناخنی در اثر ضربه و فشار دچار هوا گرفتگي شد سريعا به ناخنكار خود مراجعه كنيد.

هرگز ناخن شكسته خود را براي مدت طولاني پانسمان نكنيد كه باعث قارچ ميشود.

درمان قارچ کاشت ناخن

با استفاده از چسب نامناسب و یا پانسمان، خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهید. تورم، قرمزی، و چرک علائم عفونت اند که در صورت مشاهده سریع به متخصص پوست یا پزشک مراجعه شود.

چسب کاشت ناخن

دقت كنيد كه ناخن كار حتما از چسب مخصوص ناخن استفاده كند. چسب قطره اي مخصوصا اجسام آهني و پلاستيكي سخت هستند و به بافت ناخن آسيب فراوان وارد ميكنند.

نشانه ها، درمان و پیشگیری قارچ ناخن

رنگ سبز در صفحه ناخن و يا فاصله و ايجاد فضا بين سطح ناخن و گوشت زير ناخن نشانه قارچ ناخن است و از سبز روشن به سبز تيره تغيير خواهد كرد. در صورت مشاهده سريعا به ناخنكار خود مراجعه كنيد و تمامي مواد را از روي ناخن ريموو كرده و از قطره و مواد ضدعفوني كننده تا بهبودي كامل استفاده كنيد. در اين مدت حتي از زدن لاك و برق ناخن خودداري كنيد و ناخن را از رطوبت حفظ نماييد.

ترمیم منظم کاشت ناخن

ناخن کاشت را هر 2 تا 3 هفته باید ترمیم کرد، زیرا با رشد ناخن طبیعی در زیر ناخن کاشت فضای خالی ایجاد می شود. ترمیم، این شکاف را می پوشاند و ناخن را شکیل تر و از عفونت جلوگیری می کند.

طولاني شدن زمان فاصله بين ترميم باعث آسيب به ناخن شما ميشود و زمان ترميم بستگي به ميزان رشد ناخن هاي فردي دارد و براي همه يكسان نيست.

مراقبت از ناخن ها با دستکش

در هنگام شستن ظروف، تمیز کاری، و باغبانی حتما دستکش بپوشید. این کار از برخورد ناخن با مواد شوینده و دیگر مواد موجود در خانه، که باعث شل شدن و رنگ پریدگی ناخن می شود، جلوگیری می کند.

محافظت نوک ناخن

از نوک انگشتان به جای ناخن کاشت استفاده کنید، زیرا سفتی ناخن کاشت وسوسه انگیز است که از آن مانند ابزار استفاده شود. با انجام کار ساده ایی مثل باز کردن در قوطی با ناخن کاشت، باعث کنده شدن آن و در نتیجه آسیب ناخن طبیعی حتی گاهی کنده شدن ناخن طبیعی می شوید. بسیار دردناک است!!!

مواظبت از کاشت ناخن

نگذارید ناخن کاشت به جایی گیر کند چراکه ممکن است به ناخن طبیعی آسیب بزند و آن را پاره کند.

ثابت ماندن رنگ لاک ناخن

از كار با مواد رنگي مثل رنگ مو زعفران و زردچوبه و پوست گردو و انار و … بدون دستكش خودداري كنيد چرا كه رنگ ناخن هايتان كثيف ميشود.

ریموو لاک ناخن

براي پاک كردن لاك خود حتما از مايع لاك پاك كن بدون آستون استفاده كنيد.‌ آستون و پدهاي لاك پاك كن باعث آسيب رساني به مواد كاشت ناخن ميشوند.

تغذیه مناسب برای تقویت ناخن ها

با تغذيه مناسب ميوه و سبزيجات مثل گل كلم و …و شير و لبنيات و داروهاي تقويتي مثل زينك. آيرونورم. ول وومن وكلسيم و … به رشد و بافت ناخن هاي خود كمك كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code